Havarijné poistenie od poisťovne Kooperativa
  • admin
  • Uncategorized
  • Komentáre vypnuté na Havarijné poistenie od poisťovne Kooperativa

Kooperativa je asi najznámejšia poisťovne na Slovensku. Poskytuje samozrejme aj poistenia pre autá ako PZP tak aj havarijné poistenie. Z ponuky si vyberiete určite keďže je ponúkaných hneď niekoľko balíkov. Spoluúčasť si môžete vybrať buď fixnou sumou 150 eur alebo v 5% výške spoluúčasti. Pozor, pri percentuálnom modely sú 3 tipy minimálnej hranice a to 70 eur, 150 eur a 300 eur. Pripoistiť si je možné aj finančnú stratu zapríčinenú starnutím auta tzv. GAP. Gapko hradí aj spoluúčasť a má limit 100 000 eur. Priplatiť si ho môžete pre vozidlá nie staršie ako 5 rokov. Kooperativa sa radí medzi moderné poisťovne keďže ponúka aj mobilnú aplikáciu, ktorá je poistníkovi nápomocná v prípade rôznych udalostí.

Za volant nesadajte opitý

Sadnúť si za volant automobilu pod vplyvom alkoholu jednak ohrozuje Vás aj ostatných účastníkov cestnej premávky no v prípade nehody Vám môže poisťovňa začať krátiť poistné. Do pol promile o 30% a do jedného promile až o polovicu čím si môžete zarobiť na poriadny malér.

Havarijné poistenie Kooperativa má plno výhod no nájde sa aj pár miernych nedostatkov. Poistenie Vám musí sadnúť na mieru pre Váš konkrétny prípad. Výhodné havarijné poistenie si treba zrátať. Najjednoduchšie cez online kalkulačky, ktoré Vám v momente porovnajú ponuky zo všetkých poisťovní. Takto máte istotu, že za poistku nepreplatíte. Pri poistení nových áut sa môže jednať o rozdiely až v stovkách eur! Preto neleňte a ušetrite na havarijnej poistke online.